ELECTRIC HOT CUPBOARD, WITH SLIDING DOORS
AISI 304 stainless steel free-standing structure with satin finish, sliding doors with double walled sandwich-panel structure. Middle shelf reinforced by omega. AISI 304 stainless steel work-top with satin finish, 54 mm high, 12/10 mm thickness, one-side radiused, with rear splashback. Adjustable feet. Ventilated heating, thermostatic control.
| Rear splashback | yes |
| Heating | yes |
| Working voltage | 230V 1N~ / 50 ÷ 60Hz |
| Net Weight | 86 kg |
| Gross Weight | 94 kg |
| Packing Width | 122 cm |
| Packing Height | 102 cm |
| Packing Depth | 62 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 90 cm |
| Depth | 60 cm |
| Electric Power | 2 kW |
| Electric supply height | 5 cm |
| Dimensions | 120x60x90 cm |
| Packing | 122x62x102 cm |