GRATE FLOOR DRAIN 30X30, VERTICAL OUTLET
Floor drain constructed throughout in 18-10 AISI 304 stainless steel, thickness 8/10. Watertight basin with siphon drain outlet 80 mm in diameter. Removable floor grating 18-10 AISI 304 stainless steel at least 2 mm thick; grid size 25x25x30h. Removable stainless steel filter for all models.
| Outlet Type | single, vertical |
| Working voltage | . |
| Net Weight | 6 kg |
| Gross Weight | 6,3 kg |
| Packing Width | 36,5 cm |
| Packing Height | 25 cm |
| Packing Depth | 36,5 cm |
| Width | 34,5 cm |
| Height | 16 cm |
| Depth | 34,5 cm |
| Water drain diameter | 8 |
| Dimensions | 34,5x34,5x16 cm |
| Packing | 36,5x36,5x25 cm |