SLICING MACHINE WITH SLOPING BLADE Ø 300 MM COMPACT VERSION
Body made of anodized alloy with lightened base of reduced dimensions, ideal for narrow support surfaces. Stainless steel blade. A safety microswitch is installed on theblade guard. Complete with blade sharpener and safety microswitch. Belt drive. 3-phase functioning.
| Working voltage | 400V 3~ / 50Hz |
| Net Weight | 20 kg |
| Gross Weight | 25 kg |
| Packing Width | 68 cm |
| Packing Height | 58 cm |
| Packing Depth | 64 cm |
| Width | 51 cm |
| Height | 43 cm |
| Depth | 56 cm |
| Electric Power | 0,23 kW |
| Electric supply height | 5 cm |
| Dimensions | 51x56x43 cm |
| Packing | 68x64x58 cm |