BASKET FOR ELECTRIC FRYER WELL 15 L
Fryer basket made of chrome-plated steel with plastic handle, food-safe, athermic. Can be used on 15 litre electric fryer wells, as a single basket per well. Dimensions: 22.5 x 28.3 x 15.5 cm.
| Working voltage | . |
| Net Weight | 2 kg |
| Gross Weight | 2 kg |
| Packing Width | 2,5 cm |
| Packing Height | 15,5 cm |
| Packing Depth | 28,3 cm |
| Width | 22,5 cm |
| Height | 15,5 cm |
| Depth | 28,3 cm |
| Dimensions | 22,5x28,3x15,5 cm |
| Packing | 2,5x28,3x15,5 cm |