CENTRIFUGAL EXTRACTOR IN BOX 3-PHASE 1 SPEED 23000 CBM/HOUR
Centrifugal exhaust fan in box casing; double side suction. Three-phased motor coupled to the fan wheel through pulleyes and belts. One-speed version. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 147 kg |
| Gross Weight | 147 kg |
| Packing Width | 160 cm |
| Packing Height | 145 cm |
| Packing Depth | 140 cm |
| Width | 160 cm |
| Height | 130 cm |
| Depth | 140 cm |
| Electric Power | 7,5 kW |
| Dimensions | 160x140x130 cm |
| Packing | 160x140x145 cm |