CENTRIFUGAL EXTRACTOR IN BOX 3-PHASE 1 SPEED 6000 CBM/HOUR
Centrifugal exhaust fan in box casing; double side suction. Three-phased motor coupled to the fan wheel through pulleyes and belts. One-speed version. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 110 kg |
| Gross Weight | 120 kg |
| Packing Width | 90 cm |
| Packing Height | 90 cm |
| Packing Depth | 75 cm |
| Width | 90 cm |
| Height | 75 cm |
| Depth | 75 cm |
| Electric Power | 2,2 kW |
| Dimensions | 90x75x75 cm |
| Packing | 90x75x90 cm |