CENTRIFUGAL EXTRACTOR IN BOX 3-PHASE 1 SPEED 8000 CBM/HOUR
Centrifugal exhaust fan in box casing; double side suction. Three-phased motor coupled to the fan wheel through pulleyes and belts. One-speed version. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 120 kg |
| Gross Weight | 140 kg |
| Packing Width | 100 cm |
| Packing Height | 105 cm |
| Packing Depth | 90 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 90 cm |
| Depth | 90 cm |
| Electric Power | 3 kW |
| Dimensions | 100x90x90 cm |
| Packing | 100x90x105 cm |