CENTRIFUGAL EXTRACTOR IN BOX 3-PHASE 2 SPEEDS 12000/7700 CBM/HOUR
Exhaust fan in box casing, 2 speed version. double side suction. Motor coupled to the fan wheel through pulleys and belts. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports. Triphase model.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 180 kg |
| Gross Weight | 200 kg |
| Packing Width | 120 cm |
| Packing Height | 115 cm |
| Packing Depth | 100 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 100 cm |
| Depth | 100 cm |
| Electric Power | 4 kW |
| Dimensions | 120x100x100 cm |
| Packing | 120x100x115 cm |