CENTRIFUGAL EXTRACTOR IN BOX 3-PHASE 2 SPEEDS 1500/960 CBM/HOUR
Exhaust fan in box casing, 2 speed version. double side suction. Motor coupled to the fan wheel through pulleys and belts. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports. Triphase model.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 69 kg |
| Gross Weight | 69 kg |
| Packing Width | 80 cm |
| Packing Height | 75 cm |
| Packing Depth | 60 cm |
| Width | 80 cm |
| Height | 60 cm |
| Depth | 60 cm |
| Electric Power | 0,55 kW |
| Dimensions | 80x60x60 cm |
| Packing | 80x60x75 cm |