COMPLETE FILTERING SYSTEM FOR DECARBONATION FILTERING CAPACITY 9918 LT/10 KH°
Complete system for the decarbonation of water intended for steam generation in large ovens; reduces the temporary hardness of drinking water, preventing the formation of limescale in the ovens; retains metal ions, such as lead and copper. The lenght of the filter depends on the incoming water and the degree of bypass set in the head. Recommended for ovens: The system includes: cartridge holder frame, head with bypass and liter counter, PC120S filter cartridge.
| Working voltage | . |
| Net Weight | 0 kg |
| Gross Weight | 0 kg |
| Packing Width | 0 cm |
| Packing Height | 0 cm |
| Packing Depth | 0 cm |
| Width | 28,8 cm |
| Height | 55 cm |
| Depth | 0 cm |
| Dimensions | 28,8x0x55 cm |
| Packing | 0x0x0 cm |