ELECTRIC BRATT PAN WITH FIXED WELL ON CABINET
AISI 304 stainless steel free-standing structure, 20/10 thickness. 2/1 G.N.cooking pan in st/steel AISI 304 and 'Compound' (Aisi316L+FE) bottom, 15mm thickness. Wide product drain hole with tap. Thermostatic termperature control. Under cabinet, side walls/bottom in single radiused piece,insulated hinged doors and heat-resistant chromium-plated handles. Delivered with 1/1 GN s/s container.
| Power supply | Electricity |
| Well quantity | 1 |
| Well type | Pan base compound |
| Useful base surface | 15,5 dm² |
| Product fitting up | with integrated undercompartment |
| Working voltage | 400V 3N~ / 230V 3~ / 50÷60 Hz |
| Net Weight | 110 kg |
| Gross Weight | 130 kg |
| Packing Width | 65 cm |
| Packing Height | 116 cm |
| Packing Depth | 120 cm |
| Width | 60 cm |
| Height | 72 cm |
| Depth | 110 cm |
| Electric Power | 10 kW |
| Electric supply height | 5 cm |
| Dimensions | 60x110x72 cm |
| Packing | 65x120x116 cm |