ELECTRIC DRYING ON SHELF
Element for flight type conveyor dishwasher. Structure made of AISI304 stainless steel. Composed of a fan motor and an heating electric battery. To order with the dishwasher. It is supplied already assembled. The dishwasher length doesn¿t changed.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 70 kg |
| Gross Weight | 90 kg |
| Packing Width | 100 cm |
| Packing Height | 104 cm |
| Packing Depth | 70 cm |
| Width | 60 cm |
| Height | 90 cm |
| Depth | 95 cm |
| Electric Power | 12,5 kW |
| Dimensions | 60x95x90 cm |
| Packing | 100x70x104 cm |