ELECTRIC FRYER 1 WELL 15 L DIGITAL CONTROLS
| Productivity | 19 kg/h french fries |
| Energy Control | Pre-Setting for remote control of power peaks |
| Power supply | Electricity |
| Control panel | digital |
| Product fitting up | with integrated undercompartment |
| Liter each well | 15 |
| Well quantity | 1 |
| Working voltage | 400V 3N~ / 230V 3~ / 50÷60 Hz |
| Net Weight | 56 kg |
| Gross Weight | 76 kg |
| Packing Width | 130 cm |
| Packing Height | 117 cm |
| Packing Depth | 46 cm |
| Width | 40 cm |
| Height | 72 cm |
| Depth | 110 cm |
| Electric Power | 10,5 kW |
| Electric supply height | 5 cm |
| Dimensions | 40x110x72 cm |
| Packing | 130x46x117 cm |