GAS GRIDDLE WITH RIBBED MILD STEEL PLATE
Available only for countries outside the European Community. Griddle made of AISI 304 stainless steel, 20/10 mm thickness top. Satin finished Fe510D steel cooking plate. Delivered with: plate plug. Heating by burner group controlled by modulating thermostat valve. Working temperature (min-max): 120-320°C.
| Power supply | Gas |
| Gas power < 35 kw | Yes |
| Worktop thickness | 2 mm |
| Plate | Fe510D - ribbed |
| Working voltage | 230V 1N~ / 50 ÷ 60Hz |
| Net Weight | 52 kg |
| Gross Weight | 65 kg |
| Packing Width | 46 cm |
| Packing Height | 64 cm |
| Packing Depth | 102 cm |
| Width | 40 cm |
| Height | 25 cm |
| Depth | 92 cm |
| Electric Power | 0,001 kW |
| Gas Power | 10,5 kW |
| Gas diameter | 1/2" |
| Gas supply height | 65 cm |
| Dimensions | 40x92x25 cm |
| Packing | 46x102x64 cm |