HAND WASH BASIN ON CABINET, KNEE OPERATED
AISI 304 stainless steel top, h = 40 mm, thickness 0.8 mm, rear splashback 100x15 mm. Pressed well dim. 400/440x370x130h mm. Undercabinet with hinged door. Delivered with water tap and siphon drain.
| Working voltage | . |
| Net Weight | 50 kg |
| Gross Weight | 60 kg |
| Packing Width | 60 cm |
| Packing Height | 95 cm |
| Packing Depth | 60 cm |
| Width | 50 cm |
| Height | 85 cm |
| Depth | 50 cm |
| Cold water | 960 l/h |
| Cold water diameter | 1/2" |
| Cold water connection height | 0,65 cm |
| Hot water | 960 l/h |
| Hot water diameter | 1/2" |
| Hot water connection height | 65 cm |
| Water temperature | 45 °C |
| Water drain diameter | 4 |
| Water drain height | 55 cm |
| Dimensions | 50x50x85 cm |
| Packing | 60x60x95 cm |