INLET FAN 1-PHASE 1 SPEED 1200 CBM/HOUR
Centrifugal inlet fan in box casing; double side suction. One-phased motor direclty coupled to the fan wheel. One-speed version. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports.
| Working voltage | 230V 1N~ / 50Hz |
| Net Weight | 25 kg |
| Gross Weight | 25 kg |
| Packing Width | 50 cm |
| Packing Height | 65 cm |
| Packing Depth | 50 cm |
| Width | 50 cm |
| Height | 50 cm |
| Depth | 50 cm |
| Electric Power | 0,14 kW |
| Dimensions | 50x50x50 cm |
| Packing | 50x50x65 cm |