INLET FAN 3-PHASE 1 SPEED 4000 CBM/HOUR
Centrifugal inlet fan in box casing; double side suction. Three-phased motor direclty coupled to the fan wheel. One-speed version. Zinc-plate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 82 kg |
| Gross Weight | 82 kg |
| Packing Width | 95 cm |
| Packing Height | 77 cm |
| Packing Depth | 62 cm |
| Width | 95 cm |
| Height | 62 cm |
| Depth | 62 cm |
| Electric Power | 1,1 kW |
| Dimensions | 95x62x62 cm |
| Packing | 95x62x77 cm |