INLET FAN 3-PHASE 2 SPEEDS 6000/3850 CBM/HOUR
Centrifugal inlet fan in box casing; double side suction. Motor coupled to the fan wheel through pulleys and belts. Zincplate panel with internal sound-and fireproof insulation. Anti-vibration duct junction and case supports. …T…: triphase.
| Working voltage | 400V 3N~ / 50Hz |
| Net Weight | 128 kg |
| Gross Weight | 128 kg |
| Packing Width | 100 cm |
| Packing Height | 100 cm |
| Packing Depth | 100 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 75 cm |
| Depth | 100 cm |
| Electric Power | 1,7 kW |
| Dimensions | 100x100x75 cm |
| Packing | 100x100x100 cm |