OPEN SINK 1 BOWL CM 50X40X25H
Pressed bowl with a continuous weld bead to form a waterlight seal. Open cupboard with front cover panel and AISI 304 18-10 stainless steel tubular legs 50 mm Ø, with feet adjustable in height.
| Well dimensions | 50x40x25 cm |
| Drainer | no |
| Well quantity | 1 |
| Working voltage | . |
| Net Weight | 20 kg |
| Gross Weight | 21 kg |
| Packing Width | 49 cm |
| Packing Height | 66 cm |
| Packing Depth | 86 cm |
| Width | 80 cm |
| Height | 90 cm |
| Depth | 60 cm |
| Cold water | 960 l/h |
| Cold water diameter | 1/2" |
| Cold water connection height | 48 cm |
| Hot water | 960 l/h |
| Hot water diameter | 1/2" |
| Hot water connection height | 48 cm |
| Water temperature | 45 °C |
| Water drain diameter | 4 |
| Water drain height | 41 cm |
| Dimensions | 80x60x90 cm |
| Packing | 49x86x66 cm |